HRVATSKA 1-1 ITALIJA

Comments · 44 Views

HRVATSKA 1-1 ITALIJA - MATTIA ZACCAGNI POGODIO JE U POSLJEDNJI SEKUNDI ZA IZJEDNAČENJE I PROLAZIO ITALIJU, SLAMIO HRVATSKA SRCA

Nevjerojatna završnica grupne utakmice Eura 2024. između Italije i Hrvatske vidjela je kako je Laziov Mattia Zaccagni postigao dramatičan izjednačujući pogodak u posljednjoj minuti koji je njegovu zemlju poslao u nokaut fazu Eura 2024. i slomioJeftini Nogometni dresovi Hrvatska srca nakon što se činilo da ga je Luka Modrić osvojio za svoj zemlja. Italija je nastavila pokušavati slomiti Hrvatsku i na kraju je Zaccagni pronašao put do finala.

Zamjena Mattia Zaccagni pogodio je duboko u sudačkoj nadoknadi i poslao Italiju u šesnaestinu finala Eura 2024. nakon dramatičnog remija 1-1 s Hrvatskom u Leipzigu.

Luka Modrić je izgledao kao da je stavio Hrvate u Dječji Nogometni komplet Hrvatska ložu kada je 38-godišnjak u tren oka u 54. minuti postao heroj.

Prvo je kapetan Vatrenih vidio kako mu je jedanaesterac obranio Gianluigi Donnarumma, ali je potom bio na ruci i povratio loptu i poslao svoju zemlju u ekstazu samo 30 sekundi kasnije.

Azzurri su pojurili naprijed u potrazi za izjednačenjem, ali je Alessandro Bastoni glavom pogodio loptu prije nego što je Zaccagni sjajno pogodio u dalji kut i spasio Azzurre od smrti.

Rezultat pokazuje da Italija završava na drugom mjestu iza pobjednika skupine B Španjolske, dok hrvatski zbroj od dva boda i -3 gol razlike znači da je malo vjerojatno da će završiti kao jedna od najboljih trećeplasiranih momčadi. Minnows Nogometni dresovi Albanija Albania završili su na dnu bazena i poklekli unatoč nekim nezaboravnim trenucima na turniru ovog ljeta.

Azzurri će se sada sastati sa Švicarskom u šesnaestini finala u subotu u Berlinu (početak u 17.00 BST).

TALKING POINT - TUŽNO FINALE ZA MODRIĆA I CO?
Nogometaši Croatije na kraju su bili na parketu.

Bili su samo nekoliko sekundi udaljeni od plasmana u šesnaestinu finala, ali to kasno, kasno izjednačenje znači da je malo vjerojatno da će dobiti odgodu kao jedna od najboljih trećeplasiranih momčadi - i oni su to znali.

Mogao bi to biti kraj jedne ere za ostarjelu momčad koja je svoju zemlju odvela do neočekivanih visina u toliko navrata. Postavljana su pitanja o škripavim nogama nekih od ovih zvjezdanih imena, ali oni su uvijek odgovarali, čini se sve do ovog turnira.

Što se Italije tiče, oni će smatrati da su zaslužili bod s obzirom na to kako se utakmica odvijala tijekom 90 minuta, ali bilo je pretijesno za utjehu na kraju i još će se pitanja postavljati Lucianu Spallettiju i njegovim igračima u danima koji dolaze.
IGRAČ UTAKMICE - LUKA MODRIĆ (HRVATSKA)
Pojačao se s finim prikazom u drugom poluvremenu, sliježući ramenima od užasa promašenog jedanaesterca da bi ispalio nešto što je izgledalo kao pobjednik sve do kasne intervencije Italije.

OCJENE IGRAČA
ITALIJA: Donnarumma 8, Darmian 6, Bastoni 6, Calafiori 7, Di Lorenzo 6, Barella 7, Jorginho 6, Pellegrini 7, Dimarco 6, Raspadori 6, Retegui 6. Zamjene: Frattesi 6, Chiesa 6, Scamacca 6, Zaccagni n/ a, Fagioli n/a.

HRVATSKA: Livaković 8, Stanišić 7, Pongračić 7, Gvardiol 8, Šutalo 7, Kovačić 7, Modrić 8*, Brozović 7, Pašalić 7, Kramarić 6, Sučić 7. Zamjene: Budimir 8, Ivanušec 7, Perišić 7, Majer n/ a, Juranović n/a.

VRHUNCI UTAKMICE
05’ - HRVATSKA ŠANSA! Gianluigi Donnarumma Nogometni Dres skače sa svoje desne strane kako bi odgurnuo Sučićevu izvrsnu loptu s 25 jardi.
27’ – ŠANSA ITALIJE! Bastoni je ostavljen slobodan da dočeka izvrsnu loptu Barelle, ali Dominik Livaković je tu da briljantno gurne njegov udarac glavom na sigurno.

55’ - GOL! – Italija 0-1 Hrvatska: (Modrić). Modrić je pobjegao na odbijenu loptu kako bi izbliza završio izvan Donnarumme nakon što je stoper spriječio Budimirov udarac. Dolazi samo 30 sekundi nakon što je talijanski vratar izbio Modrićev penal. Kakav dramatičan trenutak!

90+8’ - GOL! – Italija 1-1 Hrvatska: (Zccagni). Kakva završnica za spašavanje Azzurra. Zaccagni je igrao na lijevoj strani prostora i izvrtao je lijep udarac u dalji kut.